JasperReports i raporty

Ukazała się wersja 1.3.3 programu iReport, funkcjonalnego narzędzia do projektowania raportów dla bibliotek JasperReports. Aplikacja działa w systemie Windows lub Linux.

JasperReports i raporty

ireport

iReport to zaawansowana i zarazem prosta w obsłudze aplikacja, która umożliwia wygenerowanie rozbudowanych raportów JasperReports. Program został napisany całkowicie w języku Java, dzięki czemu nie ma problemów z jego instalacją i uruchomieniem. Wygenerowane dokumenty mogą zawierać dane przedstawione w postaci tekstowej i graficznej. Dostępne są takie struktury, jak grafy, wykresy i diagramy. Program potrafi pobrać potrzebne informacje poprzez kilka dróg, między innymi JavaBeans, TableModels, Hibernate i JDBC.

iReport 1.3.3 posiada prosty w obsłudze interfejs graficzny, który, mimo pozornego ograniczenia, zawiera również bardzo złożone funkcje. Ta zaleta pozwala używać go nawet niezaawansowanym użytkownikom.

Pobierz plik dla Windows lub Linux

Nowe wydanie to przede wszystkim wsparcie dla JasperReports w wersji 1.3.3. Naprawiono również kilka istotnych błędów. Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej iReport. Znajduje się tam również przydatna instrukcja obsługi. Niestety, opis wszystkich funkcji tego oprogramowania zawarty jest w płatnych dokumentacjach producenta.