JasperReports w wersji 2.0.0 już jest

Pojawiła się wersja 2.0.0 jednego z najpopularniejszych, darmowych narzędzi raportujących. Twórcy wprowadzili się kilka nowych funkcji oraz wsparcie dla zewnętrznych szablonów raportów.

JasperReports

JasperReports

JasperReports to rozbudowane narzędzie raportujące napisane w języku Java. Program, dzięki licznym funkcjom jest w stanie dostarczyć w pełni sformatowane raporty w postaci gotowych do druku dokumentów PDF, HTML, XLS, CSV oraz XML. Aplikacja pozwala na dokładne zaprojektowanie raportu. Do dyspozycji są różne sekcje dokumentu, liczne funkcje formatowania tekstu, opcje grupowania oraz wsparcie dla różnego rodzaju grafiki.

JasperReports jest doskonale przystosowany do pracy z innymi narzędziami napisanymi w języku Java. Przykładami takich aplikacji jest popularny Report oraz JasperAssistant.

Pobierz plik

Wydanie 2.0.0 pozwala na wykorzystanie zewnętrznych arkuszy styli. Rozwiązano również problem pustych raportów za pomocą dodania nowej sekcji dokumentu. Ponadto ulepszono konwersję dokumentów do formatu XLS. Więcej informacji można uzyskać na stronie JasperReports.