Java DB od Suna

"Otwarta" baza danych Apache Derby została włączona do gamy produktów firmy Sun Microsystems. Pod nazwą "Java DB" wzbogaci stale powiększająca się ofertę produktów open-source udostępnianych przez firmę.

O Apache Derby pisaliśmy już wcześniej w artykule "Baza danych od Apacza". Sun zamierza dodać do Derby swoje poprawki i udostępnić bazę pod nazwą "Java DB". Produkt ten jest już teraz zintegrowany między innymi z Sun Java System Portal Server 7.0, Sun Java System Application Server, czy z rozwijanym open-source'owym serwerem aplikacji GlassFish.

Produkt Suna nie będzie osobną gałęzią rozwoju bazy Apache, firma jedynie chce szybciej udostępnić swoje poprawki, które w Derby mogą się pojawiać sie później. Oczywiście firma udostępni Fundacji Apache swoje poprawki do projektu, tak aby w późniejszych wersjach wszyscy użytkownicy mogli z nich skorzystać.

Derby nie jest jedyną open-source'ową bazą danych wspieraną przez Suna. Niedawno firma ogłosiła także wsparcie dla PostgreSQL, o czym można przeczytać w oficjalnym komunikacie na witrynie firmowej.

Więcej informacji


Zobacz również