Java w PlayStation 2

Sony Computer Entertainment (SCEI) ogłosiła plany wprowadzenia obsługi języka programowania Sun Microsystems Java do konsoli PlayStation 2.

Podczas konferencji JavaOne zorganizowanej przez Sun Microsystems, Sony ogłosiła wpowadzenie obsługi języka Java do konsol PlayStation 2, co ułatwić ma połączenie PlayStation 2 z innymi urządzeniami pracującymi w Javie jak np. PDAs i telefony komórkowe oraz umożliwić granie w proste gry stworzone w języku Java na PlayStation 2.

W chwili obecnej jedynym operatorem oferującym aparaty telefoniczne z obsługą Javy jest japoński koncern NTT DoCoMo proponujący od początku tego roku serwis I-Appli umożliwiający korzystanie z prostych gier online za pomocą telefonu komórkowego. SCEI i DoCoMo rozpoczęły już wspólne prace nad zintegrowaniem konsol do gier PlayStation 2 z przenośnymi telefonami oferowanymi przez DoCoMo. Obie firmy ogłosiły także plany stworzenia międzynarodowej, przenośnej platformy do gier internetowych opartej na PlayStation i telefonach I-Appli. Poniedziałkowe oświadczenie SCEI czyni Javę ostatnią z technologii (po Real Networks, Macromedia Flash i AOL), której obsługa 'wbudowana' została w konsolę PlayStation 2.

www.scei.co.jp


Zobacz również