Jeden na dziesięć tabletów korzysta z połączenia komórkowego

Ludzie coraz chętniej kupują tablety, ale nieliczne wyposażone są w moduł 3G pozwalający na korzystanie z mobilnego internetu. Okazuje się, że użytkownicy wcale nie chcą kosztów związanych z połączeniem komórkowym. Często są oni również w posiadaniu smartfonu, na którym opłacają już mobilny internet.

Jeden na dziesięć tabletów korzysta z połączenia komórkowego

Toshiba Excite X10 też nie ma modułu 3G

Chetan Sharma z Chetan Sharma Consulting podaje, że wielu posiadaczy tabletów dysponuje smartfonem, dla którego opłaca mobilny dostęp do internetu. Kupując tablet nie są więc zainteresowani dodatkowymi opłatami. Wielu producentów nawet nie wyposaża swoich tabletów w moduły 3G . Analitycy spodziewają się jednak, że operatorzy wkrótce pozwolą na łączone opłaty za internet dla tabletu i samrtfonu.

Sharma uważa, że branża mobilna osiągnie swój kamień milowy na początku 2013 roku. Wtedy to przychody z przesyłu danych mają przekroczyć te pochodzące z rozmów głosowych. Takie są przynajmniej przewidywania dotyczące rynku amerykańskiego. Ciekawe, jak do internetu mobilnego podejdą producenci tabletów z systemem Windows 8, który ma obsługiwać łączność 3G/4G równie sprawnie jak Android czy iOS.

Zobacz również:

  • Routery/Modemy 5G - Ranking 2021/2022

Sharma zauważa, że tablet jest szczególnie funkcjonalny w połączeniu tablet+sieć+chmura, kiedy to możemy np. w podróży za pomocą internetu i prywatnej chmury obliczeniowej uzyskiwać dostęp do wszystkich potrzebnych nam danych. Wiele osób korzysta jednak z tabletu jedynie w domu, a służy im jako narzędzie do wygodnego przeglądania serwisów internetowych i oglądania filmów z YouTube'a na kanapie.

Nowa technologia, nazywana często erą post PC (choć jest to raczej kolejny etap ery PC), nie polega więc tylko na większej mobilności i dostępie do danych w dowolnie wybranym przez nas miejscu, ale także na nowej formie interakcji z naszym komputerem. Nie musimy już zasiadać przy biurku i klikać ikony kursorem. Możemy rozsiąść się w fotelu i dotknąć jej palcem. Niektórym to rozwiązanie po prostu bardziej odpowiada.