Jedenasty Corel już jest

Kanadyjska firma Corel rozpoczęła sprzedaż nowej, jedenastej już wersji swojego sztandarowego pakietu aplikacji do edycji grafiki - Corel Draw Graphics Suite. W skład pakietu wchodzą zarówno narzędzia do pracy z grafiką wektorową (CorelDraw 11) jak i rastrową (Corel Photo-Paint 11) oraz kilka innych aplikacji, np. do zarządzania czcionkami czy konwersji grafiki rastrowej na wektorową.

Kanadyjska firma Corel rozpoczęła sprzedaż nowej, jedenastej już wersji swojego sztandarowego pakietu aplikacji do edycji grafiki - Corel Draw Graphics Suite.

W skład pakietu wchodzą zarówno narzędzia do pracy z grafiką wektorową (CorelDraw 11) jak i rastrową (Corel Photo-Paint 11). Oprócz wspomnianych programów w Corel Draw Graphics Suite 11 znalazły się jeszcze następujące aplikacje: CorelTrace 11, Corel Capture 11, ScanSoft OmniPage (program OCR), Bitstream Font Navigator oraz ponad 10000 clipartów i 1000 czcionek.

W CorelDraw 11 wprowadzono, jak informuje producent, 11 istotnych zmian, m.in. rozszerzono obsługę formatu SVG, dodano nowe narzędzia ułatwiające edycję krzywych oraz uproszczono sposób edycji elips, wielokątów, itp. W Corel Photo-Paint użytkownik znajdzie narzędzia do maskowania obiektów, funkcje łączenie wielu obrazów w tzw. panoramy (Image Stitching), a także narzędzie do usuwania efektu czerwonych oczu (powstaje w wyniku odbicia od źrenica światła lamy błyskowej).

Corel Draw Graphics Suite 11 jest dostępny dla systemów Windows i MacOS. Sugerowana cena detaliczna pakietu wynosi 529 USD. Użytkownicy wersji 9 i 10 mogą nabyć najnowszą wersję za 249 USD.

Więcej informacji:

http://www.corel.ab.pl


Zobacz również