Jedi znów walczą!

Star Wars powraca w nowej grze action-adventure - Jedi Power Battles.

Wszyscy entuzjaści świata Star Wars, którzy podziwiali ekranizację kolejnej części Gwiezdnej Sagi, czyli Episode 1: The Phantom Menace (w naszym kraju znana jako Epizod 1: Mroczne Widmo) mają szansę wcielić się w rolę rycerza Jedi.

Jedi Power Battles zaliczyć można do gatunku action-adventure, z tym, że w tytule większy nacisk położony został na elementy akcji. Gra oparta jest oczywiście na fabule najnowszej części Gwiezdnych Wojen, więc zobaczymy tu wiele miejsc i postaci znanych z filmu. Gracz wciela się w rolę członka grupy Jasnych Rycerzy Jedi (w jej skład wchodzą m.in. młody Obi-Wan i Qui-Gon Jinn), która musi rozprawić się z demonicznymi Sithami oraz z włodarzami Federacji Kupieckiej. Oczywiście oba zadania nie należą do prostych i często będziemy musieli korzystać z nieodłącznego Miecza Świetlnego, oraz Mocy, która umiejętnie użyta może przechylić szalę zwycięstwa na stronę Rycerzy Jedi. Specjaliści z LucasArts po raz kolejny udowodnili, że są prawdziwymi mistrzami w dziedzinie oprawy audio-wizualnej. Przepiękne trójwymiarowe otoczenie, dopracowane w najmniejszym szczególe postaci oraz znakomite efekty dźwiękowe i podkład muzyczny w pełni potwierdzają powyższe stwierdzenie.

Gra Jedi Power Battles powinna być już dostępna w północnoamerykańskich sklepach, a już niedługo trafi także na Stary Kontynent. Aktualnie sprzedawana jest jedynie wersja na konsolę Sony PlayStation.


Zobacz również