Jedna bateria to już za mało. Xiaomi Mi 11 Pro zaoferuje dwa akumulatory

Ulepszona wersja flagowego Mi 11 zaoferuje niecodzienny system zasilania. W obudowie smartfona znajdziemy dwie baterie umieszczone w jednym module.

Xiaomi Mi 11 zadebiutowało oficjalnie w grudniu 2020 roku. Od tego czasu w sieci pojawia się mnóstwo informacji na temat ulepszonej wersji Xiaomi MI 11 Pro, która ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym kwartale.

Aparat Xiaomi Mi 11

Aparat Xiaomi Mi 11

Model z dopiskiem Pro w nazwie podobnie, jak bazowy Mi 11 zaoferuje najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 888 5G.

Xiaomi Mi 11 Pro ma zadebiutować wkrótce po zakończeniu się Chińskiego Nowego Roku. Oznacza to, że premiery powinniśmy spodziewać się w ostatnim tygodniu lutego.

Z najnowszych informacji dowiedzieliśmy się, że Xiaomi Mi 11 Pro zaoferuje dosyć nietypowy akumulator.

Digital Chat Station za pośrednictwem portalu społecznościowego Weibo przekazał, że Xiaomi Mi 11 Pro wyposażono w dwa akumulatory o łącznej pojemności 5000 mAh.

Xiaomi zdecydowało się na zastosowanie dwóch akumulatorów, aby umożliwić szybsze ładowanie. Podobne rozwiązanie widzieliśmy już w zeszłorocznym Xiaomi Mi 10 Ultra wydanym w celu uczczenia 10 lecia istnienia firmy Xiaomi.

W sieci znajdziemy plotki, które sugerują, że Mi 11 Pro może zaoferować nawet 200 W system ładowania przewodowego oraz 67 W ładowania bezprzewodowego. Obecnie Xiaomi posiada w ofercie urządzenia pozwalające na 120 W ładowanie przewodowe oraz 80 W ładowanie bezprzewodowe.

Mi 11 Pro zaoferuje także ekran AMOLED o przekątnej 6,81 cala ze 120 Hz częstotliwością odświeżania oraz 480 Hz częstotliwością próbkowania ekranu dotykowego.

Możemy spodziewać się również, że Xiaomi Mi 11 Pro zaoferuje aparat z dużym przybliżeniem. Całość pracować będzie pod kontrolą Androida 11 (sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację) z nakładką MIUI 12.5.

Źródło: gizmochina.com