Jednak nie Snapdragon 898? Oto nowy flagowy procesor Qualcomm!

Od tygodni spekulowano o nazwie kolejnego procesora Qualcommm z serii Snapdragon 8. Teraz ją znamy!

Fot. Qualcomm

Już tylko kilka dni dzieli nas od momentu, w którym Qualcomm zaprezentuje najnowszą generację procesorów, która napędzać będzie większość flagowych smartfonów w 2022 roku. Spekuluje się, że pierwszym telefonem z tym chipem będzie Xiaomi 12, chociaż możliwe, że w ostatnim momencie Chińczyków uprzedzi Motorola.

Niezależnie od tego, największy producent procesorów dla urządzeń mobilnych planuje prezentację swojej najnowszej jednostki jeszcze w tym miesiącu. Specjalne wydarzenie zostało zaplanowane na 30 listopada, czyli najbliższy wtorek. Od tygodni spekuluje się na temat nazwy chipu, a najczęściej pojawiającą się w sieci w ostatnim czasie jest Snapdragon 898. Sam producent jednak pilnie strzegł jego nazwy i w żadnych wypowiedziach jego przedstawicieli ona nie padła. Mówiło się o nim jedynie jako najnowszym flagowym procesorze z serii Snapdragon 8.

Zobacz również:

Okazuje się, że Qualcomm może zaskoczyć wszystkich analityków i autorów dotychczasowych przecieków. Jeżeli najnowsza informacja jest wiarygodna, to jednostka, którą świat ujrzy za kilka dni będzie nazywać się Snapdragon 8Gx Gen 1. Na Twitterze pojawiły się także logotypy produktu, wzięte ze strony testowej producenta.

Jednak nie Snapdragon 898? Oto nowy flagowy procesor Qualcomm!

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym Qualcomm stosuje podobny schemat w nazewnictwie procesorów. Istnieją już jednostki 8cx, które dedykowane są laptopom z Windowsem ARM. Jak mamy jednak rozumieć najnowszą nazwę - 8Gx? Litera G, podobnie jak w przypadku obecnych na rynku procesorów może oznaczać większą wydajność chipu.

Do premiery nowej jednostki pozostało już kilka dni. Z uwagi na fakt, że źródłem grafiki jest strona testowa, nie możemy wykluczyć, że logotyp i widniejąca na nim nazwa także są jedynie tymczasowe i mogą nie być ostatecznymi. Tego dowiemy się już z najbliższy wtorek.

Zobacz także: Wiemy kiedy premiera Xiaomi 12? Data wydaje się idealna!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: