Jednoprocesorowym PowerMacom już dziękujemy

Koncern Apple poinformował, że wstrzymana zostaje sprzedaż komputerów PowerMac wyposażonych w jednoprocesorowe układy G5. Obecnie na witrynie internetowej nie ma już ofert takich maszyn, a firma donosi, że kończy sprzedawać ostatnie tego typu komputery.

W oświadczeniu firmy czytamy: "Powermac G5 1,8 GHz nie jest już dostępny do kupna za pośrednictwem sklepu internetowego Apple Store, można go jednak nabyć jeszcze z innych źródeł. Linia PowerMac G5 opiera się obecnie na układach z dwoma procesorami celem zapewnienia większej wydajności pracy bardziej zaawansowanym użytkownikom". Tym, którzy mimo wszystko chcieliby nabyć komputer z jednoprocesorowym układem, G5, firma poleca kupno iMaca G5.

W kwietniu tego roku linia PowerMac G5 została poszerzona o maszyny z układami dwuprocesorowymi, o zegarach taktowanych z prędkością 2-2,7 GHz. W tym czasie Apple zapewniało, że produkcja komputerów z jednym procesorem będzie kontynuowana.

Przypomnijmy, że Apple zrezygnował z korzystania z procesorów PowerPC, produkowanych przez IBM na rzecz układów Intela. Informowaliśmy o tym w artykule: Apple przesiada się na Intele?.


Zobacz również