Jedyny w swoim rodzaju retro smartfon z obrotowym dialerem

Oto urządzenie dla fanów starych rozwiązań.

W dzisiejszych czasach praktycznie wszyscy korzystają z inteligentnych telefonów komórkowych z gigantycznymi ekranami, bardzo wydajnymi podzespołami oraz niemalże nieograniczonymi funkcjami. Nie wszyscy pamiętają jednak, że dawniej nie było telefonów komórkowych, a stacjonarne urządzenia służyły tylko i wyłącznie do dzwonienia. Poczta głosowa czy wbudowany wyświetlacz pokazujący numer dzwoniącego jeszcze dwadzieścia kilka lat temu były luksusami.

Jedyny w swoim rodzaju retro smartfon z obrotowym dialerem

Źródło: techspot.com

Dla osób tęskniących za dawnymi czasami ciekawe rozwiązanie przygotował inżynier kosmiczny, który nie przepada za dzisiejszymi gadżetami. Justine Haupt, który na codzień jest inżynierem oprzyrządowania astronomicznego postanowił zbudować telefon komórkowy, który połączy stare rozwiązania z nowymi możliwościami technicznymi.

Justine przez trzy lata tworzył telefon komórkowy, który posiada tradycyjne obrotowe pokrętło do wybierania numeru. Inspiracją do stworzenia tego urządzenia był fakt, że Haupt nie lubi smartfonów oraz krótkich wiadomości tekstowych.

Twórca wielokrotnie podkreśla, że pracuje w technologii, ale nie lubi smartfonów. Połączenie z siecią sprawia, że użytkownicy są na zawołanie w każdej chwili. Haupt podkreśla, że nigdy nie pisał SMS-ów, a pocztę elektroniczną odbiera, ale na komputerze wtedy, kiedy ma na to ochotę.

Pomysł Justine'a zakładał stworzenie telefonu komórkowego, który nie będzie posiadał możliwości wysyłania i odbierania smsów.

Haupt sam skonstruował telefon kompletując wszystkie podzespoły według własnych potrzeb. Urządzenie posiada kilka przycisków, które pozwalają automatycznie wybrać zaprogramowane numery telefonów. Całość została zamknięta w obudowie, która przypomina router.

Telefon wykorzystuje kartę SIM operatora AT&T. Co ciekawe na pleckach znajduje się ekran z e-papieru, który pokazuje nieodebrane połączenia.

Telefon wytrzymuje na baterii od 24 do 30 godzin. Zainteresowani mogą kupić zestaw do samodzielnego złożenia za 170 dolarów.

Źródło: techspot.com