Jedzie pociąg z daleka!

Microsoft zamierza po raz kolejny zaskoczyć graczy, tym razem produktem o nazwie Train Simulator.

Mieliśmy już okazję oglądać gry symulujące zachowanie ponaddźwiękowych myśliwców i międzygwiezdnych statków, ale symulator pociągu to zupełna nowość. Właśnie dlatego korporacja Microsoft zdecydowała się na rozpoczęcie prac nad Train Simulatorem, który umożliwi odgrywanie roli wirtualnego maszynisty.

Twórcy oddadzą do naszej dyspozycji dziewięć różnych typów lokomotyw (poczynając od archaicznych parowych, na nowoczesnych elektrycznych kończąc), które mają być wiernymi kopiami rzeczywistych modeli. Dodatkowo dzięki współpracy z sześcioma największymi na świecie kompaniami kolejowymi w programie pojawi się "prawdziwa" sieć dróg żelaznych wraz z całą dodatkową infrastrukturą. Wrażenie realności pogłębią dodatkowo mistrzowsko przygotowane krajobrazy, świetnie przedstawione zmiany warunków atmosferycznych i bogata w detale grafika 3D.

Podobnie jak w przypadku Flight Simulatora 2000, nowa gra będzie miała otwartą architekturę, więc niedługo po premierze powinny się zacząć pojawiać pierwsze rozszerzenia (dodatkowe typy pociągów, terenów, obiektów itp.). Microsoft planuje wprowadzić Train Simulatora na rynek w kwietniu 2001 roku.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: www.microsoft.com/games/trainsim/


Zobacz również