Jeff Bezos mówi: "Nie bój się błądzić"

Droga do sukcesu bywa wyboista i pełna porażek. Jeff Bezos jest tego świadomy i dzieli się swoim doświadczeniem z czytelnikami – w książce "Nie bój się błądzić".

Jeff Bezos mówi: "Nie bój się błądzić"

Jeff Bezos

Nowa książka założyciela Amazonu to tytuł zbioru wypowiedzi i opinii na tematy, w których może uchodzić za eksperta. Jeff Bezos ma wiele porad dla początkujących (i bardziej doświadczonych) przedsiębiorców, ale porusza też kwestie innowacyjności, polityki publicznej, klimatu czy podróży kosmicznych.

W książce znajdziemy szereg tematów z zakresu biznesu – od innowacji i strategicznych decyzji pozwalających utrzymać wzrost prosperującego przedsiębiorstwa, poprzez zarządzanie operacyjne firmą i zatrudnianie odpowiednich pracowników, aż po budowę odpowiedniej kultury organizacyjnej i obsesji na punkcie klienta, a nie konkurencji.

Jeff Bezos mówi: "Nie bój się błądzić"

Jeff Bezos - "Nie bój się błądzić"

Bezos wskazuje na konieczność nieustającej ucieczki do przodu oraz ostrzega, by nigdy nie spocząć na laurach i zawsze liczyć się z tym, że sukces idzie w parze z porażką. Niewątpliwie, wielki sukces wprowadzenia na rynek inteligentnego głośnika Echo oraz asystenta głosowego Alexa osłodził klęskę pracownikom Amazona, jaką poniósł Fire Phone.

Autor prezentuje też nowe podejście nie tylko do doświadczeń dnia dzisiejszego i choćby tego, czego nauczyła nas pandemia Covid-19, ale i – co ważniejsze – do wyzwań przyszłości.