Jeff Bezos nie pozwala NASA lądować na Księżycu

NASA oskarża Jeffa Bezosa o opóźnianie harmonogramu misji Artemis. Szef Amazona jest zazdrosny o współpracę z firmą Elona Muska.

Jeff Bezos nie pozwala NASA lądować na Księżycu

Jeff Bezos / zdjęcie: Linda Davidson, źródło: techcrunch.com

Bill Nelson, szef NASA uważa, że za opóźnienie harmonogramu nadchodzącej serii misji Artemis na Księżyc jest odpowiedzialny Jeff Bezos. To właśnie właściciel Amazona i Blue Origin złożył pozew po tym jak agencja kosmiczna ogłosiła plany przyznania firmie SpaceX kontraktu na opracowanie lądownika księżycowego, który miałby zostać użyty w misji Artemis III, zaplanowanej na 2024 rok.

Blue Origin pozwało NASA, twierdząc, że propozycja SpaceX w rzeczywistości nie spełniała wymagań, a agencja podjęła niesprawiedliwą decyzję. Ze względu na zazdrość Bezosa, cały program boryka się teraz z dodatkowymi opóźnieniami ze względu na komplikacje poważnego procesu sądowego.

Zobacz również:

  • Astronauta zabierze Cię w podróż po stacji kosmicznej
  • Artemis I poleci na Księżyc na początku przyszłego roku
  • Pracownicy Blue Origin ujawniają toksyczną kulturę firmy

Mówi się jednak, że harmonogram misji Artemis już od początku mógł być wątpliwy, a przynajmniej tak uważał poprzednik Nelsona, Steve Jurczyk, w lutowym wywiadzie dla Futurism.

Wszystkim zaangażowanym w sprawę pozostaje czekać na decyzję Sądu Federalnego. W trakcie ostatniej konferencji prasowej administrator NASA stwierdził:

Jeśli masz monetę, możesz nią rzucić, aby dowiedzieć się, co wydarzy się w prawnych sporach, które toczą się w tej chwili.

Zobacz także: Drugi sezon Tiger King na Netflixie

Źródło: futurism.com