Jesień: Dell szykuje bardzo wydajne stacje robocze

Na stronie firmy Dell pojawiła się informacja na temat nowych mobilnych stacji roboczych z serii Precision. Urządzenia, które mają się pojawić wkrótce na rynku, będą oferowały m.in. czterordzeniowe procesory oraz 1 TB przestrzeni dyskowej.

Nowe przenośne stacje robocze z serii Dell Precision (czytaj też: "Seria "N" - nowe notebooki Asusa, w tym jeden z jonizatorem powietrza") to bardzo wydajne urządzenia przeznaczone do profesjonalnych zastosowań. Mają one oferować 17-calowe wyświetlacze wyposażone w diody LED i cechujące się szeroką skalą barw (odpowiada 100% przestrzeni Adobe RGB) oraz dwa dyski twarde (połączone w RAID) pozwalające na skorzystanie z przestrzeni dyskowej o maksymalnej pojemności sięgającej 1 TB. Sprzęt będzie się mógł również pochwalić kartą graficzną dysponującą 1 GB pamięci oraz możliwością podłączenia dwóch zewnętrznych wyświetlaczy LCD, każdy o przekątnej wynoszącej 30 cali. Warto też wspomnieć o 16-gigabajtowej pamięci RAM.

Nowe notebooki mają się pojawić w sprzedaży jeszcze tej jesieni. Prezentujący ich walory krótki film można znaleźć na witrynie producenta.


Zobacz również