Jesienna aktualizacja oprogramowania Xboxa 360 już dostępna

Microsoft udostępnił kolejną aktualizację oprogramowania konsoli Xbox 360. Dodaje ona kilka interesujących funkcjonalności, choć część z nich nie będzie dostępna dla graczy z Polski. Na całe szczęście wkrótce rusza rodzima wersja usługi Xbox Live.

O udostępnieniu aktualizacji tzw. "dashboardu" poinformował na swym blogu znany posiadaczom Xboxa 360 Major Nelson (Larry Hryb). Nowa wersja oprogramowania dostępna jest od kilkunastu godzin. Pobrać możemy ją przy próbie zalogowania się w usłudze Xbox Live (choć na pewno będzie dostępna na płytach z nowymi grami).

Wśród nowości zawartych w tej aktualizacji znalazło się sporo rzeczy, z których nie skorzystają gracze mieszkający w Polsce. Jest to między innymi możliwość oglądania kanału sportowego ESPN, poprawiona wyszukiwarka materiałów filmowych z Netflix oraz wsparcie dla odtwarzaczy Zune.

Zobacz również:

  • Czy wiesz, że Windows 11 Cię szpieguje? Pokazujemy, jak to powstrzymać

Po pobraniu oprogramowania, Xbox 360 będzie także gotowy na obsłużenie kontrolera Kinect. Zmieniono również kodek obsługujący komunikację głosową, co powinno poprawić jej jakość i ulepszono proces tworzenia własnego Gamertaga. Łatwiejsze ma być także korzystanie z wirtualnej klawiatury, przeszukiwanie cyfrowego rynku (Marketplace) czy zakładki zawierającej nasze osiągnięcia.

Pełną listę zmian zawartych w aktualizacji znaleźć można na blogu Majora Nelsona. Warto przy okazji przypomnieć, że już dziesiątego listopada powinniśmy się doczekać uruchomienia rodzimej wersji usługi Xbox Live, o którą od lat walczyli posiadacze konsoli Xbox 360.