Jesienna ofensywa RIAA

Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Muzycznego nie ustaje w walce z internetowymi piratami muzycznymi. Przedstawiciele RIAA poinformowali o nowej fali pozwów przeciwko studentom z 13 amerykańskich kampusów uniwersyteckich.

Tym razem o nielegalne udostępnianie w Sieci dużej ilości plików muzycznych oskarżono aż 750 osób. Tym samym, liczba pozwanych przez Recording Industry Association of America zwiększyła się do 6191 osób. RIAA złożyło również ponowne wnioski przeciwko 213 wcześniej niezidentyfikowanym użytkownikom, których personalia zostały w drodze postępowania sądowego ujawnione przez dostawców internetowych.

Co ciekawe ostatnie badanie przeprowadzone przez Cooperative Association for Internet Data Analysis na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego wykazało, iż tak naprawdę ruch w sieciach P2P na przestrzeni czasu między sierpniem 2002, a styczniem 2004 roku wcale nie zmalał. Pojawiły się nowe technologie, które pozwalają na skuteczniejsze maskowanie tego typu aktywności i zapewnienie użytkownikom sieci większej anonimowości.

Więcej informacji: Recording Industry Association of America