Jesienny atak Pentium 4

Na jesień Intel zaplanował szeroko zakrojoną, agresywną akcję promocyjną procesora Pentium 4, której celem jest zdobycie jak największego udziału w rynku procesorów.

Na jesień Intel zaplanował szeroko zakrojoną agresywną akcję promocyjną procesora Pentium 4. Już na początku roku firma ogłosiła, iż plany dotyczące Pentium 4 obejmują zdobycie do końca br. 50% udziału w rynku procesorów. Obecnie strategiczne cele się zmieniły. Teraz Intel pragnie, aby jeszcze w tym roku 3 na 4 wydajne komputery były wyposażone w procesor Pentium 4. W tym celu koncern podjął starania, aby producenci płyt głównych zwiększyli produkcję i poszerzyli ofertę urządzeń przeznaczonych do obsługi promowanego układu Intela.

Dostarczenie na rynek odpowiedniej liczby płyt głównych, która zaspokoiłaby zapotrzebowanie, może się okazać zadaniem trudnym, zważywszy że Intel dopiero w IV kwartale tego roku wprowadzi kolejną wersję P 4 Northwood, obsługującą nowe gniazdo procesora Socket478. Pocieszeniem może być to, iż producenci płyt głównych zapowiedzieli wiele ciekawych produktów, wykorzystujących nowe układy zaprojektowane przez licencjonowane przez Intela firmy, takie jak ALI, ATI, SiS i VIA (w tym przypadku bez licencji). Większość planowanych płyt głównych korzystających z nowych układów będzie wspierać szybkie pamięci DDR SDRAM.