Jeśli 'cyfrówka', to w telefonie

Sprzedaż telefonów komórkowych z wbudowanymi aparatami fotograficznymi podwoiła się w ciągu ostatniego roku i w 2005 r. na całym świecie sięgnie 257 mln sztuk - donosi firma Strategy Analytics. Oznacza to, że sprzedaż cyfrówek z aparatami będzie czterokrotnie wyższa niż 'samodzielnych' aparatów fotograficznych.

Z danych Strategy Analytics wynika, że w ubiegłym roku na całym świecie sprzedano 84 mln telefonów z wbudowanymi aparatami fotograficznymi - stanowiły one ok. 16% wszystkich sprzedanych telefonów. W tym roku sprzedaż takich urządzeń ma sięgnąć 257 mln sztuk - czyli 38% wszystkich 'komórek', które znajdą klientów.

W porównaniu z tym statystykami blado wypada sprzedaż 'samodzielnych' cyfrowych aparatów fotograficznych - Strategy Analytics prognozuje, że wyniesie ona ok. 68 mln urządzeń.

Wśród producentów telefonów komórkowych z wbudowanymi aparatami prym wiedzie Nokia - urządzenia tej firmy stanowić będą w tym roku 18% sprzedaży. Na kolejnych miejscach znajdą się Motorola (17%) oraz Samsung (13%).


Zobacz również