Jeśli masz drukarkę HP, to możesz zapomnieć o tańszym, nieoryginalnym kartridżu

Kartridże do drukarek potrafią być naprawdę bardzo drogie, dlatego rynek alternatywnych i znacznie tańszych wkładów kwitnie. Niestety mamy złą wiadomość dla posiadaczy drukarek marki HP, ponieważ ze względu na naruszenia własności intelektualnej firmy przez producentów zamienników zakup zamienników dla tonerów z tuszem HP będzie niedługo w naszym kraju graniczył z cudem.

Producenci drukarek są oczywiście, w przeciwieństwie do klientów, bardzo niezadowoleni z tego, że niezależne firmy sprzedają znacznie tańsze od oryginalnych kardtridży z tuszem zamienniki. Jak donosi portal Dobre Programy, duży sukces w walce z twórcami zamienników odniosło HP. Firma cieszy się z pomyślnego dla niej wyroku niemieckiego sądu, który zablokował sprzedaż kartridży z tuszem firmy BestUse. Doszło też do ugody z producentami zamienników sprzedawanych w naszym kraju.

Producent drukarek HP w pozwie złożonym przed niemieckim sądem powołał się na to, że firma BestUse narusza patenty oraz fałszywie reklamuje swoje produkty jako regenerowanych kartridży HP. Racje producenta zostały uznane i firma BestUse została zmuszona do zaprzestania produkcji zamienników. To jednak tylko jeden z wielu sukcesów HP na tym polu, a kolejna ugoda zawarta między HP a polskimi dostawcami zamienników tuszy do drukarek znacznie ograniczy ich dostępność w naszym kraju.

Zobacz również:

  • Stanowisko komputerowe do pracy i nauki zdalnej - w jakie akcesoria warto je wyposażyć?
  • Usain Bolt twarzą drukarek Epson EcoTank
  • Najpopularniejsze mikrofony i kamerki internetowe w Polsce
Jeśli masz drukarkę HP, to możesz zapomnieć o tańszym, nieoryginalnym kartridżu

W Polsce obyło się bez sprawy w sądzie, ale firmy produkujące zamienniki zobowiązały się do zaprzestania sprzedaży swoich kardtridży i zniszczenia zapasów. Zgodziły się na to takie firmy Komputronik (wkłady Accura), czy też Scot (Printe). Również firma Action zobowiązała się do zaprzestania importu zamienników od takich producentów jak Actis i ActiveJet już w 2012 roku. Firmą, która się nie ugięła przed HP jest obecnie Black Point, ale ich zablokowanie wydaje się dziś już tylko kwestią czasu.

Aktualizacja

W pierwotnej wersji artykułu pojawiła się nieprawdziwa informacja. Firma ABC Data nie zaprzestanie sprzedaży wkładów do drukarek HP marki Colorovo. Wkłady Colorovo nadal będą dostępne w sklepach i nie zostały zablokowane na życzenie HP. Przepraszamy czytelników i firmę ABC Data za wprowadzenie w błąd.