Jest SP1 dod Visty x64 - a zamęt rośnie...

Service Pack 1 powoduje coraz większy zamęt. Najpierw wycofano z dystrybucji łatę, która jest niezbędna do jego zainstalowania, teraz okazuje się, niektórzy szarzy użytkownicy jednak mieli do niej dostęp - i w Windows Update pojawił im się gotowy SP1 do pobrania.

Zaledwie kilkanaście godzin temu informowaliśmy o zablokowaniu przez Microsoft łaty oznaczonej numerem KB937287, niezbędnej do zainstalowania pakietu SP1. Oficjalnie nie była ona dostępna publicznie, dlatego teoretycznie żadne postronne osoby nie powinny mieć jej w systemie.

A zatem żaden szary, przeciętny użytkownik nie był w stanie zainstalować SP1.

Czyżby?

Tymczasem na portalu WinFuture.de pojawiła się informacja, jakoby łata KB937287 trafiła do szerszego obiegu niż deklarował Microsoft. W połączeniu z uaktualnieniem KB938371 sprawiła ona, że Service Pack 1 pojawił się jako opcja do pobrania ("ważna aktualizacja") u niektórych posiadaczy Visty - dotyczyło to jednak wyłącznie użytkowników edycji x64 (64-bitowej).

Jest SP1 dod Visty x64 - a zamęt rośnie...

Feralna łatka KB937287. Jej obecność w systemie jest niezbędna do zainstalowania (i ewentualnego usunięcia) pakietu Service Pack 1

Jeśli masz w systemie obie wymienione łaty, możesz odwiedzić witrynę Windows Update i sprawdzić, czy SP1 nie pojawił ci się jako ważna aktualizacja. Jeżeli natomiast ich nie masz, odświeżanie okna WU nic nie da - musisz poczekać na ponowne udostępnienie KB937287.

Dodatkowe informacje: "Vista SP1 Final für 64-Bit kommt via Windows Update"