Jest już druga beta Windows Live Essentials 2011

Microsoft wypuścił we wtorek najnowszą beta-wersję Live Essentials '11, pakietu podstawowych programów dla systemów operacyjnych Windows. Essentials będą działać na systemach Windows 7 i Vista. W skład Podstawowych wejdą m.in. aplikacje Messenger, Galeria zdjęć, Movie Maker i Poczta.

Jest już druga beta Windows Live Essentials 2011

W najnowszej becie Windows Live Essentials 2011, MSN Messenger można już zintegrować z facebookowym chatem.

Oprócz zwykłych poprawek, druga beta Live Essentials ma też trochę nowych możliwości. Ciekawa jest zwłaszcza integracja Messengera z facebookowym czatem. Chris Jones, wiceprezes działu Windows Live Engineering, napisał na blogu: Wielu z Was prosiło o czat Facebooka i wreszcie - jest! Ponad połowa wszystkich klientów Messengera używa Facebooka.

W najnowszej wersji programu, użytkownicy mogą już bezpośrednio porozmawiać przez Messenger ze znajomymi z popularnego serwisu. Jeśli nie chcą łączyć obu kont, mogą też odznaczyć odpowiednią opcję w swoich profilach.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [24.03.2023]
  • Microsoft oszalał? Windows 7... dostaje nowoczesną funkcję

Niestety, połączenie 300 mln klientów MSN Messengera i 500 mln użytkowników Facebooka to spore zadanie, więc w Polsce usługa pojawi się z pewnych opóźnieniem. Na razie ułatwienie rozmów działa już w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Brazylii, Niemczech i Rosji. Microsoft nie przewiduje integracji komunikatora z Twitterem.

Ulepszona galeria zdjęć

Galeria fotografii to przydatna aplikacja do oglądania, układania i edycji zdjęć. Live Essentials 2011 daje nam sporo niezłych innowacji, takich jak oznaczanie osób na zdjęciach i rozpoznawanie twarzy. Ta druga funkcja ma teraz działać jeszcze szybciej.

Najnowsza beta ma też lepszą wyszukiwarkę zdjęć, która pozwala przesiewać fotografie na podstawie daty, geolokalizacji, tagów, nazwy albumu lub imion nadanych osobom na zdjęciach. W galerii zdjęć będą też świetne opcje edycyjne, jak korekcja czerwonych i zamkniętych oczu oraz gumka, która w inteligentny sposób wymaże ze zdjęcia niepotrzebne elementy.

Połączenie z Flickr i nie tylko...

Nowa wersja beta pozwala na przesyłanie filmów z Movie Makera prosto do serwisu Flickr. Movie Maker pozwoli też na składowanie filmów na bezpłatnym serwerze Microsoft SkyDrive w rozdzielczości 640 x 480 px.

Pakiet Windows Live Essentials 2011 zapowiada się ciekawie i - jak dotąd - naprawdę jest darmowy. Odnośnik do instalatora znajdziesz w naszym serwisie Download