Jest już nowa Fedora!

Po długim oczekiwaniu ukazała się finalna wersja Fedora Core 2 - "hobbystycznej" dystrybucji systemu Linux firmy Red Hat.

Fedora Core 2 (kodowa nazwa "Tettnang") rozprowadzana jest na dziewięciu płytach (4 instalacyjne, 4 z pakietami źródłowymi i 1 ratunkowa) - oczywiście nieodpłatnie. Wśród najciekawszych nowości warto wymienić nowe wersje środowisk graficznych Gnome 2.6.0 i KDE 3.2.2, najnowszą stabilną wersję jądra - kernel 2.6.5, a także fakt, iż poprawiono narzędzia konfiguracyjne oraz instalatora Anaconda.

Wraz z systemem otrzymamy również sporo przydatnego oprogramowania, w tym, m.in. pakiet biurowy OpenOffice.Org, menadżera Evolution, komunikator Gaim, przeglądarkę Mozilla czy odtwarzacz multimedialny MPlayer. Co ciekawe, ze względu na obowiązujące już w USA prawo patentowe, do dystrybucji nie dołączono kodeka MP3. Dopóki jednak prawo to nie obowiązuje w naszym kraju, można go bez problemu pobrać z sieci i zainstalować w systemie. Lista mirrorów, z których można pobrać dystrybucję dostępna jest na stroniehttp://www.fedora.redhat.com/download/mirrors.html .

Więcej informacji:

http://www.fedora.redhat.com