Jest już pierwszy smartfon z nakładką i Androidem 4.4 KitKat od Samsunga

Od wprowadzenia Androida w wydaniu 4.4 KitKat minęło już kilka kilka tygodni, ale do tej pory nową wersją zielonego robota cieszyły się wyłącznie urządzenia aktualizowane bezpośrednio przez Google. To się jednak zmieniło, a pierwszym urządzeniem z nakładką producenta i KitKatem został Galaxy Note 3. Uaktualnienie dostępne jest w Polsce już dzień po pojawieniu się w sieci wersji testowej.

Samsung Galaxy Note 3 to najnowszy phablet w ofercie koreańskiego producenta, który został zaprezentowany na targach IFA 2013 w Berlinie. To urządzenie o znacznie większym niż klasyczne smartfony ekranie będące połączeniem smartfona i tabletu. Był on pierwszym urządzeniem ze stajni Samsunga działającym pod kontrolą ostatniej wersji Androida Jelly Bean z numerem 4.3, a teraz został również pierwszym urządzeniem z nakładką producenta pracującym pod kontrolą nowego Androida 4.4 KitKat.

Aktualizacja dostępna jest poprzez OTA, czyli Over The Air. Można ją pobrać i zainstalować bez podłączania urządzenia do komputera. Android KitKat dla Galaxy Note 3 udostępniony został w poprawionej wersji 4.4.2. Aktualizacja zajmuje 400 MB, a jej oznaczenie kodowe to N9005XXUENA6. Jeśli chodzi o zmiany, to można spodziewać się nowych czcionek i poprawionego ekranu blokady (przycisk aparatu, tło na cały ekran) oraz białego paska powiadomień.

Zobacz również:

  • Czujesz się bezpieczny? iOS 15, Windows 10, i Chrome złamane!
Jest już pierwszy smartfon z nakładką i Androidem 4.4 KitKat od Samsunga

Co jest miłą niespodzianką to fakt, że polska wersja Galaxy Note 3 otrzymała dzisiaj uaktualnienie, które powinno być już widoczne na Waszych urządzeniach. Pojawiło się ono wyjątkowo szybko, bo zaledwie jeden dzień po ostatnim wycieku tej wersji oprogramowania do sieci nieoficjalnymi kanałami.

źródło: robertnawrowski.com