Jest nowa Miranda

Pojawiła się kolejna wersja open-source'owego multikomunikatora internetowego Miranda. Nie zostały w niej dodane żadne nowe funkcjonalności, poprawiono jednak kilka błędów dotyczących protokołów AIM, IRC, MSN oraz Jabber.

O ostatniej, "dużej" wersji Mirandy można przeczytać więcej w artykule "Sześć dziesiątych Mirandy". Wczoraj na oficjalnej stronie komunikatora pojawiły się wersja 0.6.8. Użytkownicy posiadający w miarę nową wersję komunikatora powinni być automatycznie powiadomieni o dostępności wersji 0.6.8.

Naprawia ona między innymi następujące błędy: w protokole AIM niepoprawnie działała konwersja adresów WWW w przychodzących wiadomościach, wykonanie komendy perform w protokole IRC powodowało zawieszenie się programu, w protokole Jabber nie działała poprawnie autentykacja SSL i wykrywanie wersji systemu operacyjnego w przypadku Windows Vista. Oprócz tego w protokole MSN poprawiono obsługę grup, transferu plików i usunięto błąd związany z powiadamianiem o pisaniu wiadomości.

Program pobrać można z oficjalnej witryny Mirandy, na której udostępniony jest również katalog wtyczek oraz pomocne forum użytkowników. Warto także zajrzeć do polskiego serwisu o tym komunikatorze, w którym znajdziemy m.in. forum, a także najnowsze wersje wtyczek tworzonych przez polskich użytkowników Mirandy.