Jest pierwszy Lider Zarządzania CXO!!!

Janusz Górski, prezes firmy Spedpol, odebrał nagrodę dla swojej firmy za zwycięstwo w pierwszej edycji konkursu Lider Zarządzania CXO, zorganizowanego przez CXO Magazyn Kadry Zarządzającej i Forum Odpowiedzialnego Biznesu pod honorowym patronatem Ryszarda Kapuścińskiego. Uroczystość uhonorowania finalistów i laureatów przygotowana została wraz z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

29 stycznia br. w Zamku Ujazdowskim poznaliśmy zwycięzcę pierwszej edycji Programu i Konkursu Lider Zarządzania CXO. Została nim warszawska firma spedycyjna Spedpol. Do pierwszej edycji konkursu stanęło prawie 80 firm, z czego w ścisłym finale znalazły się obok zwycięzcy: firma informatyczna Macrosoft z Warszawy, producent słodyczy PWC "Odra" z Brzegu, firma konsultingowa Infovide z Warszawy, producent profili PCV dla budownictwa Deceuninck Polska ze Swarzędza, sieć sklepów Berti ze Szczecina, firma developerska Ekolan z Gdyni i producent urządzeń elektrotechnicznych - Wűrth Polska z Warszawy.

Przedstawiciele firm - finalistów I edycji konkursu Lider Zarządzania: (od lewej) Andrzej Biernacki, Urszula Kinga Maliniak (Ekolan), Borys Stokalski (Infovide), Janusz Górski (Spedpol), Joanna Dewicz (Deceuninck Polska), Cecylia Zdebik (PWC "Odra"), Jacek Kornosz (Berti).

Zwycięzca konkursu został wyłoniony w wyniku audytu jakości zarządzania wykonanego przez Towarzystwo Doradcze Ryszard Stocki. Audyt miał na celu wielowymiarowe zdiagnozowanie działalności firmy. Raport przygotowany na bazie jego wyników służy właścicielom oraz zarządom przedsiębiorstw do oceny stanu aktualnego oraz planowania zmian poprawy w dziesięciu obszarach funkcjonowania firmy (strategia, wyniki finansowe, szczególne osiągnięcia, innowacyjność, społeczność lokalna, klienci, pracownicy, kierownicy, właściciele, dostawcy).

Janusz Górski, prezes Spedpolu

Janusz Górski, prezes Spedpolu

Janusz Górski, prezes Spedpolu - firmy, która zwyciężyła w I edycji konkursu Lider Zarządzania.

Centralnym punktem uroczystości zakończenia I edycji okazał się panel dyskusyjny "Czy doskonalenie zarządzania prowadzi do przewagi konkurencyjnej na rynku", w którym udział wzięli prezesi i przedstawiciele wyróżnionych firm: Cecylia Zdebik, prezes PWC "Odra" z Brzegu, Joanna Dewicz, pełnomocnik zarządu Deceuninck Polska ze Swarzędza, Andrzej Biernacki, prezes Ekolan i prokurent w tej firmie - Urszula Kinga Maliniak, Jacek Kornosz, dyrektor generalny firmy Berti, Janusz Kurowski, wiceprezes Macrosoftu, Borys Stokalski, prezes Infovide z Warszawy i Agnieszka Brudzyńska z Wurthu. Gospodarzami panelu byli Iwona D. Bartczak, redaktor naczelny CXO Magazynu Kadry Zarządzającej, Bolesław Rok, wiceprezes Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Kazimierz Szot, prezes IDG Poland (wydawca CXO) i Andrzej Góralczyk - zastępca redaktora naczelnego Magazynu CXO i zarazem główny moderator dyskusji. Punktem wyjścia do dyskusji uczyniono przewrotne pytanie: doskonałość w zarządzaniu, szczęście, czy układy decydują o sukcesie przedsiębiorstwa w Polsce. W toku dyskusji można było się przekonać, że przez dążenie do doskonałości w zarządzaniu przedstawiciele firm wyróżnionych w Konkursie Lider Zarządzania CXO upatrują w budowaniu i nieustannym usprawnianiu relacji z otoczeniem i relacji międzyludzkich w obrębie swoich organizacji. Doskonale wpisuje się to w misję Programu i Konkurs Lider Zarządzania CXO oraz w misję miesięcznika CXO: upowszechniania najlepszych praktyk zarządzania strategicznego i operacyjnego oraz wspieranie wiedzą biznesu efektywnego, nowoczesnego i społecznie odpowiedzialnego.

Ryszard Kapuściński skierował do uczestników uroczystości m.in. te słowa: "Jeśli poczuwamy się do solidarności z ludźmi najbliższymi, tymi, na których życie mamy wpływ, ale również z tymi pokrzywdzonymi lub bezradnymi w innych częściach świata, to możemy to okazać na wiele sposobów, na przykład prowadząc uczciwie biznes. Wówczas im wszystkim okazujemy szacunek, a w sobie budujemy poczucie braterstwa. Z tego nie ma zysku w kategoriach finansowych, ale od tego człowiek zyskuje poczucie dobrze przeżywanego życia. A taki człowiek jest twórczym mądrym przedsiębiorcą, menedżerem, pracownikiem. A to już daje bardzo wymierny zysk w kategoriach ekonomicznych".

W dalszej części uroczystości, zebrani mogli wysłuchać wykładu Romana Kluski "O jakiej wolności i odpowiedzialności firm można mówić w świecie politycznych i globalnych powiązań wokół biznesu". Po wystawie "Stanisław Witkiewicz - marginalia filozoficzne" oprowadził naszych gości kustosz wystawy, Paweł Polit, zaś późnym wieczorem Andrzej Załęski zaprosił gości na koncert reprezentantów awangardowego kierunku minimalistycznego w muzyce - Philla Niblocka i Thomasa Ankersmita.


Zobacz również