Jesteś bogiem! Zostań władcą rozdartego świata!

Na skutek wielkiego kataklizmu, Wszechświat został podzielony na setki małych, samotnych wysp dryfujących w chaotycznej otchłani. Ktoś musi zapanować nad rozproszonymi królestwami i przywrócić ład w rozbitym świecie.

Już wkrótce, każdy gracz będzie mógł wcielić się w rolę Boga, poczuć w rękach wszechmocną władzę i zmierzyć się z odpowiedzialnością, idącą w parze z boską potęgą.

Eador

Eador

Latem 2013 roku na rynek trafi nowa gra ze studia Snowbird Games - Eador: Władcy rozdartego świata, w której każdy będzie mógł zostać Bogiem i stanąć do walki o panowanie nad fantastycznym Wszechświatem.  Eador  to rozbudowana strategia turowa,  łącząca w sobie trzy warstwy rozgrywki - globalną, strategiczną i taktyczną, dzięki czemu  gracz cały czas ma pełną kontrolę nad wydarzeniami i sam decyduje o ścieżce, którą podąży. Gra  oferuje pełną dowolność  w budowaniu struktury swojego królestwa, nawiązywaniu relacji i rozwiązywaniu napotkanych problemów.  Innowacyjny system karmy sprawia, że wszelkie podejmowane przez gracza akcje mają wpływ na otaczającą rzeczywistość, a każdorazowe wybory między rozstrzygnięciami siłowymi i dyplomatycznymi będą miały decydujący wpływ na przebieg  całej rozgrywki, która posiada aż 12 różnych wariantów zakończenia.

Eador 2

Eador 2

W grze spotkamy przedstawicieli różnych ras - wśród nich: ludzi, orki, hobbity, elfy czy gobliny, a wszyscy dostępni bohaterowie będą również przynależeć do odmiennych klas. Będziemy mieć zatem do czynienia z magami, wojownikami czy łotrami, co w połączeniu z zależną od naszych decyzji i poczynań reputacją daje szerokie spektrum społeczne i tym samym żywy, stale zmieniający się świat. Barwne i różnorodne krajobrazy  nie stanowią jedynie atutu estetycznego gry, bowiem w trakcie pojedynków ważną rolę odgrywa ukształtowanie terenu - i tak np. łucznicy lepiej będą ostrzeliwać przeciwników ze wzgórza, natomiast ukrycie się w lesie zapewni większe prawdopodobieństwo uniknięcia strzał.


Zobacz również