Jesteś neofilem? Nie martw się, to nie twoja wina...

Jeżeli zawsze dążysz do tego, żeby mieć najnowszy odtwarzacz MP3, najnowszy telefon lub co chwilę wymieniasz notebooka na lepszy model, to najprawdopodobniej jesteś... neofilem - donosi magazyn Media Life. Ale nie przejmuj się, to nie Twoja wina - japońscy naukowcy dowodzą, że za wszystko odpowiedzialna jest genetyka.

Zgodnie z najnowszymi badaniami neofilami nazwać można ludzi, którzy za wszelką cenę podążają za nowościami. To osoby, które wydadzą ostatnie pieniądze, aby nabyć np. najnowszy odtwarzacz audio czy telefon komórkowy. Naukowcy z japońskiego Uniwersytetu Yamagata twierdzą jednak, że takie osoby nie mają na to wpływu, gdyż owe zachowania uwarunkowane są genetycznie. Za wszystko odpowiedzialny jest bowiem enzym o nazwie monoamina oksydaza A - im organizm go więcej produkuje, tym większa jest potrzeba posiadania nowych gadżetów.

Z powyższymi wnioskami nie zgadza się jednak profesor Colin Campbell z University of York. Jego zdaniem pęd do kupowania najnowszych gadżetów nie ma nic wspólnego z genetyką - jest on uwarunkowany socjologicznie.

Więcej informacji: Media Life.