Jesteś włamywaczem? Jedź do Rosji - będziesz chwalony

W rosyjskiej izbie niższej parlamentu, Dumie, publicznie pochwalono cyberprzestępców za oszpecenie witryny WWW za opublikowanie "antyrosyjskiego" artykułu. Wydaje się, że jest to pierwszy raz w historii, gdy politycy oficjalnie przyklasnęli włamywaczom.

Na jednej z leżących w Izraelu witryn,http://Evrey.com , pojawił się artykuł, który niektórzy Rosjanie uznali za obraźliwy. Niedługo później tekst został zdjęty przez włamywaczy, co bardzo przypadło do gustu rosyjskim politykom.

Jeden z nich, Nikołaj Władimirowicz Kurianowicz, oznajmił co następuje: "Jako deputowany Dumy Państwowej i członek Komitetu Bezpieczeństwa, chciałbym bardzo podziękować Departamentowi Informatyki ruchu 'Jedność słowiańska' za czujność i likwidację prowokacyjnych, antyrosyjskich materiałów w Internecie"

Jesteś włamywaczem? Jedź do Rosji - będziesz chwalony

Kopia zaatakowanej witryny utworzona przez Zone-H

Analitycy rynku twierdzą, że powoli wychodzą na jaw prawdziwe oblicza rządów, które oficjalnie zwykle odcinają się od takich ataków, a nieoficjalnie płacą olbrzymie wynagrodzenia tym, którzy będą w stanie przełamać zabezpieczenia "wroga".