Jeszcze bardziej spersonalizowany Google

Internetowy gigant Google uatrakcyjnił korzystanie ze spersonalizowanych witryn startowych. Oprócz tego, że każdy użytkownik może je dowolnie modyfikować dokładając potrzebne mu elementy, to teraz można także wybrać jeden z sześciu wizualnych tematów zmieniających wygląd ich strony.

Użytkownicy mają do wyboru sześć różnych tematów: beach, cityscape, Japanese tea house, four seasons, sky oraz bus stop. Co ciekawe, tematy te zmieniają się w zależności od pory dnia i warunków pogodowych za oknem. Dla przykładu w zależności od pory dnia temat plaża (beach) będzie pokazywał wschód lub zachód słońca, a ludzie na przystanku autobusowym (bus stop) będą trzymać parasole, gdy za oknem pada (ta funkcja raczej nie działała w Polsce, gdyż dziś mamy śnieg z deszczem za oknem, a na temacie tego nie widać).

Jeszcze bardziej spersonalizowany Google

Spersonalizowana strona startowa Google

Trochę kłóci się to z dotychczasową polityką firmy, która preferowała wygląd bez szczególnych wodotrysków, jednak, jak widać, firma wychodzi również na przeciw tym, którzy chcą dodać swojej stronie startowej trochę koloru.

Twoja spersonalizowana witryna Google, oczywiście trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc z niej korzystać.