Jeszcze bliżej rzeczywistości

Thrustmaster, jeden z wiodących producentów kontrolerów do gier komputerowych, wykorzystywanych niemal przez wszystkie platformy sprzętowe, przedłużyła 22 stycznia umowę o współpracy z US Air Force na kolejne trzy lata.

Odnowiona umowa zakłada ścisłą współpracę pomiędzy firmą Thrustmaster i USAF w zakresie projektowania wysokiej jakości kontrolerów do lotniczych gier symulacyjnych. Dzięki niej firma Thrustmaster będzie mogła dostarczyć graczom joystiki, które będą odwzorowywały istniejące w rzeczywistości instrumenty kontrolne stosowane w samolotach amerykańskich.

Najsłynniejszym owocem współpracy, której dotyczy przedłużona umowa jest super realistyczny kontroler do symulatorów lotniczych HOTAS Cougar. Urządzenie jest repliką przyrządów kontrolnych znajdujących się w samolotach F16 latających w służbie USAF i jest wciąż wykorzystywany podczas szkolenia pilotów. Cougar posiada 28 podstawowych i kilka wielofunkcyjnych przycisków, dzięki którym możliwa jest całkowita emulacja myszy i klawiatury.