Jeszcze więcej łatek od Microsoftu! Edge z nowym cyklem wydawniczym

Microsoft postanowił dodatkowo zwiększyć ilość wydawanych aktualizacji oprogramowania. Posiadacze komputerów z Windowsem otrzymają znacznie więcej łatek przeglądarki Microsoft Edge. Tym działaniem Microsoft zamierza dogonić Google Chrome.

Microsoft zmienia mapę drogową aktualizacji przeglądarki Microsoft Edge. Gigant z Redmond podąża za Google Chrome i zapewnia jeszcze wiekszą ilość aktualizacji. Posiadacze komputerów z systemem operacyjnym Windows 10 otrzymają teraz dodatkowe łatki dla przeglądarki Edge, które mają na celu szybsze rozwijanie tego oprogramowania.

Microsoft Edge

Microsoft Edge

Google przyjęło szybki cykl wydawniczy już kilka lat temu. Zastosowanie tej metody spowodowało, że na rynku pojawi się zaraz Google Chrome w wersji 100. W zeszłym tygodniu wyszukiwarkowy gigant przekazał, że Google Chrome będzie otrzymywać aktualizacje rozwojowe raz na cztery tygodnie. Zwiększenie częstotliwości wprowadzania łatek ma na celu szybsze łatanie błędów w zabezpieczeniach oraz dodawanie nowych funkcji.

Zobacz również:

  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!
  • Microsoft Edge 93 już jest! Co nowego?
  • R;pple - rozszerzenie przeglądarki zapobiegające samobójstwom

Po kilku dniach zwłoki Microsoft przekazał, że częstsze aktualizacje otrzyma również przeglądarka Microsoft Edge korzystająca z silnika Chromium.

Microsoft będzie wydawać aktualizacje chwilę po ich pojawieniu się w Google Chrome. Wszystko w związku z koniecznością dostosowania oprogramowania do przeglądarki Microsoft Edge. Część konsumentów może obawiać się, że zwiększona częstotliwość aktualizacji doprowadzi do częstszych awarii. Po ostatnich wpadkach z aktualizacjami Windowsa 10 są to w pełni uzasadnione obawy.

Przeglądarka Microsoft Edge od wydania 94 przejdzie na czterotygodniowy cykl wydawniczy. Oznacza to, że duże aktualizacje oprogramowania pojawiać się będą co najmniej raz w miesiącu.

Klienci korporacyjni uzyskają możliwość uruchomienia opcji Extended Stable. Po jej aktywacji aktualizacje Microsoft Edge trafiać będą na komputery co 8 tygodni (co 2 wydania).

Szybszy cykl wydawniczy ma ułatwić łatanie poważnych luk i dziur w zabezpieczeniach. Mamy nadzieję, że częstsze aktualizacje nie staną się uciążliwe dla użytkowników, a przede wszystkim nie doprowadzą do powstawania nowych błędów.

Sprawdź najlepsze rozszerzenia dla Microsoft Edge.

Źródło: slashgear.com