Jetstar wprowadza iPady na pokład

Jetstar Airways zamierza wprowadzić tablety Apple na pokład swoich samolotów. Jest to o tyle dziwne, że australijski przewoźnik należy do tzw. tanich linii lotniczych.

Jetstar chce zrewolucjonizować rynek tanich lotów. Przewoźnik zamierza bowiem wprowadzić iPady na pokład swoich samolotów. Tablety Apple miałyby się pojawić na wybranych trasach jakie obsługuje australijski przewoźnik.

Każdy z pasażerów za możliwość lotu z iPadem dopłacałby od 10 do 15 dolarów australijskich (ok. 35-50 zł). Oferta dotyczyłaby tylko tras ponad dwugodzinnych a wysokość opłaty zależałaby od długości lotu.

Jetstar zamierza zakupić 3000 iPadów. Pierwsze z nich trafią na pokłady samolotów australijskiego przewoźnika jeszcze w tym miesiącu.

Linie Jetstar Airways nie są pierwszymi, które wprowadzają tablety na swoje pokłady. Przypomnijmy, że niespełna pół roku temu na wprowadzenie Samsunga Galaxy Tab zdecydowały się linie American Airlines. Jetstar jest jednak pierwszym tanim przewoźnikiem, który inwestuje w tego typu urządzenia.

Raczej wątpliwe aby europejskie tanie linie zdecydowały się kiedykolwiek na podobny krok...