Jimdo PL - bezpłatny kreator stron internetowych

Jimdo jest już dostępne w polskiej wersji językowej. Platforma pozwala na tworzenie stron WWW wraz z elementami, takimi jak sklep internetowy, blog, galeria obrazów Flickr, filmy z YouTube i newsletter. Do tej pory, z tej oferty skorzystało już ponad 2,5 miliona użytkowników.

Wejście Jimdo na polski rynek to świetna okazja, by przyjrzeć mu się bliżej. Produkt dostępny jest w trzech pakietach - Business, Pro i Free. Nawet trzeci, bezpłatny pakiet oferuje jednak całkiem duże możliwości.

Przede wszystkim, tworzenie stron WWW jest tu szybkie i łatwe. Wszystko składamy z gotowych elementów, które wystarczy uzupełnić własną treścią i obrazkami. Dodatkowo, stronę wzbogacić można o elementy zewnętrzne, np. mapę z Google Maps lub album z Flickra.

W wersji bezpłatnej, Jimdo pozwala na stworzenie strony z adresem w domenie jimdo.com, wybór jednego z kilkudziesięciu szablonów i 500 MB przestrzeni dyskowej. W pakiecie Free, sklep ma dość ograniczone możliwości - wystawić możemy tylko 5 produktów, a Jimdo odbierze 10 proc prowizji od sprzedaży.

Możliwe jest też dołączenie bloga i księgi gości, własny szablon z elementami flash, pobieranie plików, kanał RSS i optymalizację strony pod wyszukiwarki. Wszystko to stworzyć możesz metodą Drag & Drop w łatwy i przyjemny sposób:

W ramach pakietu Pro, który kosztuje 20 zł miesięcznie, do powyższych usług dodać można system newslettera, statystyki, własne logo, edycję znaczników meta i brak reklam.

Oczywiście, najlepsza jest wersja Business w cenie 50 zł/miesiąc, która oferuje aż 50 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczoną liczbę produktów w sklepie bez prowizji, 2 dowolne domeny i pięć kont pocztowych. Oczywiście, w płatnych pakietach lepsze są też szablony graficzne.