Jimdo wprowadza kody QR

Użytkownicy kreatora stron internetowych Jimdo mogą już korzystać z kodów QR. Nowa funkcja będzie pełnić rolę odnośnika na wizytówkach, ulotkach czy plaktach. Można z niej skorzystać używając smartfonu lub tabletu.

Jak to działa? Kody QR to tzw. kody Quick Response, które działają na zasadzie podobnej do kodów kreskowych. Przy użyciu prawie wszystkich dostępnych na rynku modeli smartfonów można zeskanować kody QR co prowadzi użytkownika do wskazanej przez usługodawcę aplikacji lub strony internetowej. W przypadku Jimdo chodzi oczywiście o link do witryny użytkownika. Może to być odnośnik do strony głównej, lecz także konkretnej podstrony lub produktu w sklepie internetowym.

Jak wyjaśnia jeden z założycieli Jimdo, Fridtjof Detzner, strony Jimdo już od dłuższego czasu można odwiedzać przez smartfony, więc wprowadzenie kodów QR to realizacja konsekwentnej, mobilnej strategii. Twórcy kreatora stron zachęcają do umieszczania kodów na materiałach reklamowych (m.in. wizytówkach, t-shirtach czy plakatach).

***

Jimdo to bezpłatny kreator stron internetowych. W podstawowej wersji Jimdo Free, serwis pozwala na stworzenie strony z adresem w domenie jimdo.com, wybór jednego z kilkudziesięciu szablonów i 500 MB przestrzeni dyskowej.

Przeczytaj nasze poradniki:

Jimdo PL - bezpłatny kreator stron internetowych

Pierwsza strona w Jimdo