Jobs: Microsoft bezwstydnie kopiuje

"Oni bezwstydnie kopiują nasze rozwiązania" - oświadczył na corocznym spotkaniu akcjonariuszy koncernu Apple Computer jego szef, Steve Jobs - donosi serwis CNet.com. "Oni" - czyli oczywiście Microsoft...

Jobs nie tylko zarzucił koncernowi z Redmond kopiowanie rozwiązań Apple - stwierdził również, że Microsoft robi to wyjątkowo wolno. Szef Apple nawiązał w ten sposób do faktu, że premiera następnej wersji Windows - Longhorna - planowana jest dopiero na przyszły rok, podczas gdy jeszcze w tym miesiącu ma pojawić się nowa wersja Mac OS X (czyli Tiger).

Steve Jobs tłumaczył akcjonariuszom koncernu, że wprowadzanie kolejnych innowacji jest jedynym sposobem na utrzymanie przewagi nad konkurencją. Szef Apple zaznaczył również, że nie wszystkie rozwiązania da się chronić patentami - i z tego właśnie korzysta Microsoft.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)

Warto również przypomnieć, że Apple zamierza wykorzystać Microsoft podczas promowania swojego nowego systemu - jak donosi serwishttp://Macminute.com , niektóre ze sloganów reklamowych wyraźnie nawiązywały będą do zarzutów Apple wobec Microsoftu. Mowa tu m.in. o hasłach "Redmond, mamy problem", "Tiger Mac OS X - to powinno zająć Microsoft", czy "Redmond, odpalajcie kserokopiarki".


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: