Jobs faktycznie pracował przed śmiercią nad "rewolucyjnym projektem"

Francuski projektant Philippe Starck potwierdził, że pracował ze Steve'em Jobsem nad stworzeniem "rewolucyjnego projektu". Nie dotyczy on jednak żadnego nowego "jabłkowego" produktu, lecz...

Walter Isaacson w cieszącej się ogromną popularnością biografii Steve'a Jobsa napisał, że zmarły kilka miesięcy temu szef Apple postanowił po swoich "najlepszych wakacjach" spędzonych na rejsie z Włoch do Turcji rozpocząć projektowanie rodzinnego jachtu.

Łódź miała być wielokrotnie przebudowywana, natomiast jej budowa w 2009 roku (kiedy Jobs był chory) prawie anulowana. Cechować ją miała "elegancja i minimalizm" oraz wykorzystanie specjalnego szkła, które miało być zaprojektowane przez "głównego inżyniera odpowiadającego za budowę sklepów Apple".

"Wiem, że to możliwe, iż zostawię Laurene z łodzią zbudowaną do połowy. Ale powinienem dalej nad nią pracować. Jeżeli bym przestał przyznałbym, że jestem bliski śmierci" - miał powiedzieć Isaacsonowi Jobs.

Rewolucyjny projekt

Kilka dni temu w jednym z francuskich serwisów pojawiły się doniesienia, że projektant Philippe Starck pracował z Apple nad "rewolucyjnym projektem", który powinien ujrzeć światło dzienne za osiem miesięcy. Sądzono wówczas, że mowa tutaj o platformie telewizyjnej.

Dzisiaj wiadomo już jednak, że ów rewolucyjny projekt nie ma nic wspólnego z Apple, lecz ze Steve'em Jobsem i dotyczy wspomnianego w jego biografii projektu rodzinnego jachtu.

"To nie jest projekt dla Apple. To prywatny projekt rozpoczęty przez Steve'a Jobsa, który obecnie prowadzony jest przez jego żonę" - powiedziała rzeczniczka projektanta.

Starck przyznał ponadto, że podczas prac nad jachtem spotykał się przez siedem lat co miesiąc w Kalifornii z Jobsem. Obecnie podobne spotkania prowadzi z jego żoną.

Wydaje się, że wymarzony jacht Jobsa faktycznie zostanie zbudowany. Nie znam się na tego typu sprzęcie, lecz mam przeczucie, że gdy go zobaczę, "szczęka mi opadnie". Wystarczy popatrzeć na plany przyszłej siedziby Apple...