John Carmack popracuje nad okularami Oculus Rift. Co z Doomem 4?

Czekasz z niecierpliwością na okulary Oculus Rift? Mamy dla Ciebie dobrą informację. Do prac nad ich rozwojem dołączy John Carmack. 

John Carmack to legendarny deweloper, który był głównym programistą podczas tworzenia gier z serii Doom i Quake. Dzisiaj okazuje się, że z jego doświadczenia skorzystać będzie mogła firma Oculus VR, która pracuje nad przeznaczonymi dla graczy okularami Oculus Rift. Ma w niej objąć stanowisko szefa działu technologicznego, co powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój tego perspektywicznego projektu powstającego dzięki finansowaniu społecznościowemu (crowdfunding) za pośrednictwem portalu internetowego Kickstarter.

"Jest tutaj znacznie więcej do roboty i są problemy, których obecnie nawet nie mamy pojęcia, jak rozwiązać, ale jestem chętny do pracy nad nimi" - czytamy m.in. w wydanym przez Carmacka oświadczeniu.

Osoby, które biorąc pod uwagę decyzję programisty zaczynają się martwić o Dooma 4 pragnę jednak uspokoić: John Carmack nie opuszcza firmy id Software.