"John Q" - polskie DVD w lutym

Polskie wydanie znakomitego filmu "John Q" Nicka Cassavetesa trafi do polskich sklepów 6 lutego. Film dostępny będzie w polskiej wersji lektorskiej, zaś wśród dodatków znajdą się m.in. zwiastun oraz reportaż z planu filmowego.

Bohaterem filmu jest tytułowy John Q. Archibald (w tej roli Denzel Washington), który pewnego dnia dowiaduje się, że jego syn Michael jest poważnie chory, zaś jedynym sposobem na uratowanie życia dziecka jest natychmiastowy przeszczep serca. Niestety, ubezpieczenie zdrowotne Johna Q nie obejmuje operacji tego rodzaju. Mężczyzna postanawia więc zmusić lekarzy do przeprowadzenia operacji - w tym celu wpada do szpitala z bronią i bierze zakładników.

Na płycie znajdą się dwie wersje dźwiękowe filmu - oryginalna i polska (obydwie zapisane w DD 5.1). Obraz dostępny będzie w formacie 1,86:1 i 16:9. Zaplanowane dodatki to: zwiastun filmowy, reportaż z planu filmowego oraz opcje specjalne dla DVD-Rom PC (dostęp do strony internetowej, zapowiedzi wydarzeń, czat internetowy, komentarze). Polskim dystrybutorem filmu jest firma Warner Bros.