John Wick 5 – czy Keanu Reeves powróci, by znowu siać chaos? Sprawdzamy wszystkie możliwości

Czy powstanie piąta część cyklu o superzabójcy? O czym może opowiedzieć? Przekonajcie się, czy jest szansa, by John Wick powrócił w kolejnym filmie.

fot. Lionsgate

John Wick 5 – czy Keanu Reeves powróci, by znowu siać chaos? Sprawdzamy wszystkie możliwości

John Wick 4 – kinowy przebój marca

John Wick to jedna z najciekawszych i najpopularniejszych serii w kinie akcji ostatnich lat. Nietypowa historia zemsty, charyzma Keanu Reevesa, szalone sekwencje akcji i neo-noirowy anturaż zapewniły przygodom asasyna oddaną rzeszę fanów. Niezbitym dowodem na popularność cyklu jest wynik finansowy, jaki w ciągu popremierowego weekendu w kinach osiągnął John Wick 4. W USA i Kanadzie film zarobił ponad 73 miliony dolarów, a na rynku międzynarodowym – 64 miliony.

Co te wyniki oznaczają dla przyszłości serii? Jak można się spodziewać nic negatywnego, choć na razie twórcy uciekają od jednoznacznych zapowiedzi.

Zobacz również:

  • John Wick – gdzie obejrzeć całą serię? Czy John Wick 4 jest dostępny online?
  • The Continental – kiedy premiera serialu z uniwersum Johna Wicka? Gdzie go obejrzeć?

John Wick 5 – są szanse na sequel?

Piąta część serii początkowo był jak najbardziej w planach. Jon Feltheimer, szef Lionsgate, w 2020 roku zapowiadał, że chciałby, aby John Wick 4 i John Wick 5 powstawały równocześnie, jednak tak się nie stało. Można spekulować, że studio wolało najpierw poczekać na wyniki finansowe czwartej części, a dopiero później zabierać się za produkcję kolejnej.

Teraz, gdy wiadomo już, że John Wick 4 w światowych kinach poradził sobie znakomicie, wydaje się, że drzwi do piątej części stoją otworem. Na przeszkodzie stoi jednak zakończenie części czwartej, w której – najwyraźniej – John pada wreszcie trupem. Oczywiście, kino widziało już niejedno zmartwychwstanie, gdy zaszła taka potrzeba. Ożywieni mocą producentów i księgowych bohaterowie, zwykle powracają na zasadzie "cudownego ocalenia" lub w prequelu. Jak będzie w przypadku Wicka?

Tego dokładnie nie wiadomo. Część 4. cyklu fabularnie nie tworzy żadnej podbudowy pod kontynuację przygód asasyna, trudno więc przewidzieć, jakie plany mają twórcy. Jak jednak wieść głosi, przy ewentualnym Johnie Wicku 5 nie będzie pracował Chad Stahelski, reżyser czterech dotychczasowych części.

Dla spragnionych kolejnych opowieści ze swiata superasasynów, mam jednak dobrą wiadomość. W planach Lionsgate są bowiem dwa spin-offy Johna Wicka. The Continental to serial, który opowie o przeszłości Winstona. Z kolei Ballerina przedstawi losy zabójczyni poszukującej zemsty za śmierć swojej rodziny. O filmie przeczytacie w tekście Ballerina – Ana de Armas w spin-offie Johna Wicka! Fabuła, obsada, data premiery

John Wick 5 – czy Keanu Reeves powróci, by znowu siać chaos? Sprawdzamy wszystkie możliwości

fot. Lionsgate

A jeśli macie ochotę powtórzyć sobie wcześniejsze części cyklu, zajrzyjcie na PREMIERY CANAL+.

Zobacz także: John Wick 4 – w filmie jest scena po napisach? Sprawdź, czy warto czekać


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: