John Woo zabiera się za gry

Korzystając z okazji jaką są targi E3, John Woo, znany amerykański reżyser filmów akcji ogłosił powstanie nowego studia developerskiego, które na mocy zawartej umowy będzie niezwykle blisko współpracowało z firmą SEGA.

Nowe studio nosi nazwę Tiger Hill Entertainment i zostało stworzone z myślą o wykorzystaniu kreatywnego talentu amerykańskiego reżysera i jego produkcyjnego partnera Terence'a Changa, który jest współzałożycielem studia. Wkraczając na rynek gier komputerowych założyciele studia zamierzają ze swoim innowacyjnym "filmowym" podejściem do interaktywnej rozrywki całkowicie odmienić wizerunek przygodowych gier akcji.

Na mocy zawartej umowy SEGA i Tiger Hill rozpoczęły długoletnią współpracę partnerską, która będzie obejmować współtworzenie i wydawanie gier wideo opartych na prawach i produkcjach należących do Johna Woo i SEGI. Powstanie studia i jego umowa z SEGĄ sprawiły, że po raz pierwszy producent filmowy oraz twórca gier wideo będą jednocześnie współpracować przy tworzeniu gier komputerowych, na podstawie oryginalnych pomysłów reżysera, które dopiero w przyszłości mogą zostać przeniesione na ekrany kin, karty komiksów czy zabawki.

"Branża gier komputerowych stała się bardzo szybko podstawowym elementem przemysłu rozrywkowego" - powiedział John Woo. "W tej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem, dla przemysłu gier komputerowych, które z natury są filmowe, jest połączenie wysiłków twórców filmowych i developerów gier komputerowych aby dostarczyć użytkownikom najwyższej jakości rozrywkę z gatunku akcji/przygody. Utworzenie Tiger Hill Entertainment oraz jego partnerska umowa z weteranem rynku gier komputerowych, właśnie taki rodzaj rozrywki będzie dostarczać".


Zobacz również