John's Phone - minimalistyczny telefon dla seniora

Jedno z europejskich studiów projektowych zaprezentowało bardzo ciekawy telefon komórkowy. John's Phone to produkt skierowany dla osób ceniących minimalizm lub seniorów, nie potrzebujących wielkiego ekranu i zaawansowanych funkcji.

Twórcy John's Phone chwalą się, że jest to najprostszy telefon komórkowy na świecie. Patrząc się na jego konstrukcję, parametry i funkcje ciężko odmówić im racji. Sama waga - 95 gramów stawia go w czołówce lekkich urządzeń.

Telefon nie posiada dużego wyświetlacza. Ściankę gdzie zazwyczaj się on znajduje zajmuje jedynie standardowy zestaw klawiszy alfanumerycznych oraz dwa przyciski do odbierania i kończenia połączeń.

Maleńki wyświetlacz umieszczono w górnej części obudowy. Posiada on tylko jedną linię wyświetlającą tekst oraz stan baterii i połączenia z siecią GSM. Z tyłu użytkownik znajdzie miejsce na odręczną notatkę. Dodatkowo w urządzeniu wygospodarowano przestrzeń na długopis przypominający z wyglądu rysik. Na ściankach bocznych znajduje się slot karty SIM oraz nieliczne przyciski m.in. włącznik urządzenia, nawigator w formie rolki, regulacja głośności i blokada klawiszy.

John's Phone przeznaczony jest dla dwóch grup odbiorców. Pierwszą są po prostu osoby, które potrzebują lekkiego i prostego urządzenia do wykonywania połączeń. Ceniący minimalizm mają docenić brak wszelkich dodatków i funkcji nie związanych z wykonywaniem połączeń w postaci aparatu fotograficznego, odtwarzacza MP3 czy odbiornika radiowego.

Drugą, zdaje się ważniejszą, grupą odbiorców są osoby starsze, nieobeznane z nowoczesnymi technologiami. Prostota urządzenia pozwoli im cieszyć się możliwością posiadania własnego telefonu komórkowego bez stresu związanego z nieumiejętnością korzystania z jego funkcji.

Aby nie komplikować życia użytkownikom John's Phone nie posiada nawet możliwości zmiany dzwonka. Można tylko ustawić poziom jego głośności wybierając jeden z trzech stopni. Jedną z największych zalet urządzenia jest bateria. Ma ona pojemność 1200mAh co w przypadku John’s Phone wystarcza na trzy tygodnie pracy bez konieczności ładowania.

Telefon pojawił się już w sprzedaży. Można go zamawiać na oficjalnej stronie John’s Phone. Cena wynosi 70 euro.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: