Jolicloud Me łączy treści z różnych serwisów

Jolicloud Me to prywatna chmura, która pozwala na przeszukiwanie treści różnych serwisów i uzyskiwanie dostępu do nich w jednym miejscu. Ma to pomóc osobom, które zapisują się do kilku serwisów społecznościowych i nie tylko, a potem zapominają, w którym z nich umieścili pewne informacje lub zdjęcia.

Jolicloud Me łączy treści z różnych serwisów

Jolicloud Me

Firma Jolicloud to francuski startup, który znany jest ze swojego systemu operacyjnego Joli OS opartego na chmurze i dobrze sprawdzającego się na netbookach oraz starszych komputerach. Firma ta ma w swojej ofercie także usługę Desktop działającą podobnie jak Joli OS, ale z poziomu przeglądarki internetowej. Daje ona dostęp do naszych ulubionych aplikacji internetowych na dowolnym komputerze podłączonym do sieci.

Nowa usługa Jolicloud Me to prywatna chmura, która obecnie znajduje się w fazie beta. Integruje ona kilka serwisów w ten sposób, że pozwala na przeglądanie treści w nich zamieszczonych z poziomu jednego serwisu. Obecnie obsługuje ona Twittera, Facebooka, Instagram, Picassę i Flickera, a w przyszłości dołączą do nich Tumblr i Instapaper. Beta jest zamknięta. Aby w niej uczestniczyć należy się zarejestrować.

Jolicloud chce za pomocą swoich usług i technologi chmury doprowadzić do ujednolicenia całego środowiska internetowo-komputerowego, w którym się poruszamy. Na pewno nie każdemu podoba się ten pomysł, ale wiele osób z zainteresowanie przygląda się działaniom tej firmy. Jolicloud Me jest rozwiązaniem w sam raz dla was, czy może nie macie problemu z odnalezieniem się w gąszczu serwisów internetowych?