Joomla 1.7 już dostępna

Joomla to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS). Właśnie została opublikowana wersja 1.7. Oto jakich zmian możemy się spodziewać.

Joomla

Joomla

Joomla 1.7 została stworzona w celu pomocy administratorom sieci Web. Nowa wersja może być także wykorzystywana jako baza dla pozostałych aplikacji sieciowych.

Wraz z pojawieniem się Joomly 1.7 zostaje wdrożony także nowy cykl wydawniczy. Od teraz nowa wersja popularnego oprogramowania open source, pojawiać się będzie raz na 6 miesięcy. Nowe wersje mają się ukazywać każdego roku w styczniu oraz w lipcu.

Co trzecia wersja ma być wydaniem długoterminowym (long-term release), która będzie wspierana przez osiemnaście miesięcy od daty premiery.

Co zawiera wersja 1.7? Nowością jest możliwość dodawania graficznych plików tła dla niestandardowych modułów HTML (takich jak np. bazy MySQL) a także możliwość określania nazwy serwisu po tytule konkretnej strony.

Twórcy zachęcają do dokonania szybkiej aktualizacji. Nowa wersja daleko wykracza poza klasycznego , którego głównym celem jest zarządzanie treścią na konkretnej witrynie internetowej...

Szczegóły na temat aktualizacji możemy uzyskać na stronie producenta.