Joomla! Biblia

"Joomla! Biblia" jest poradnikiem poświęconym nowoczesnemu i popularnemu systemowi zarządzania treścią o nazwie Joomla!. CMS ten, od czasu pierwszego wydania, zyskał sobie wielu zwolenników wśród mniej oraz bardziej zaawansowanych webmasterów. Joomla! umożliwia między innymi szybkie publikowanie treści, zarządzanie reklamami na stronie czy projektowanie własnych menu.

  • Tytuł: Joomla! Biblia
  • Autor: Ric Shreves
  • Wydawnictwo: Helion S.A.
  • ISBN: 978-83-246-2720-2
  • Rok wydania: 2010
  • Ilość stron: 784
  • Oprawa: twarda
  • Cena: 99,00 zł

Plusy:

- zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników

- dokładne omówienie wielu kwestii dotyczących tego CMS-a

Minusy:

- dość wysoka cena (rekompensowana jednak przez jakość)

Zapraszamy do kupienia książki Joomla! Biblia

"Joomla! Biblia" rozpoczyna się od wstępu, wyjaśniającego początkującym użytkownikom czym właściwie jest system zarządzania treścią (CMS) i z jakiego powodu warto zastanowić się nad wdrożeniem go w strukturę własnej strony internetowej. Nie brakuje tu oczywiście niezbędnych rozdziałów dotyczących szczegółów instalacji oprogramowania Joomla! oraz jego podstawowej konfiguracji (wprowadzanie metadanych, optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek czy dokonywanie modyfikacji w zakładkach system i serwer).

"Joomla! Biblia" to poradnik, w którym dość skrupulatnie opisano temat zarządzania treścią (tworzenie artykułów, hierarchizacja informacji, zarządzanie istniejącymi publikacjami, dodawanie plików czy praca z edytorem tekstowym). Czytelnik ma także możliwość zapoznania się z komponentem o nazwie Pojektant Menu oraz z funkcją pomocną przy dodawaniu nowych użytkowników oraz przydzielaniu im odpowiednich uprawnień. Warto także zaznaczyć, że w książce tej znalazły się porady dotyczące zmiany domyślnego języka (zarówno dla poszczególnych autorów jak i artykułów).

W poradniku "Joomla! Biblia" nie brakuje także informacji o menedżerach zarządzania reklamami, kontaktami, kanałami informacyjnymi, sondami czy katalogami zakładek. Czytelnik ma także możliwość zapoznania się z wieloma modułami oraz dodatkami. Warto także zwrócić uwagę na dokładne omówienie szablonów (w szczególności ich modyfikowania czy tworzenia zupełnie nowych wzorów). Bardzo dobrym pomysłem wydaje się też opisanie sposobów na tworzenie sklepu internetowego czy serwisu społecznościowego opartego na systemie Joomla!. Użytkownicy mają także możliwość zapoznania się z najważniejszymi zagadnieniami z zakresu bezpieczeństwa własnej strony WWW.

"Joomla! Biblia" to bardzo szczegółowy podręcznik, który z pewnością rozwieje wiele wątpliwości dotyczących znanego systemu zarządzania treścią o nazwie Joomla!. Co ciekawe, poradnik ten porusza wiele podstawowych kwestii, jednak również zaawansowani webmasterzy znajdą tu wiele ciekawych i przydatnych porad dotyczących tworzenia czy też optymalizacji stron WWW. Czytelnik ma okazję dowiedzieć się jak stworzyć zarówno prostą witrynę jak również zaawansowane serwisy - sklep internetowy czy też profesjonalny serwis społecznościowy.