Jowisz – niezwykły efekt 3 zdjęć, zrobionych tego samego dnia. Sprawdźcie, sami

Tego samego dnia, za pomocą teleskopu Hubble’a i Gemini North, zrobiono trzy różne zdjęcia Jowisza. Efekt jest zaskakujący i piękny.

Dzięki nowoczesnej technologii, udało się już zrobić wiele ciekawych zdjęć kosmosu, włącznie z urokliwymi ujęciami poszczególnych planet. Jowisz również nie jest tu wyjątkiem i większość z nas z pewnością widziała już fotografie, przedstawiające tego kolosa Układu słonecznego. Czasami jednak, prowadzącym badania naukowcom udaje się dostarczyć nam bardziej niezwykłych ujęć, jak miało to miejsce m.in. w przypadku niedawno opublikowanej fotografii Wenus, która zaskoczyła nawet naukowców. Tym razem, przyszła kolej na Jowisz.

NASA, ESA, amerykańska agencja kosmiczna, misja kosmiczna, kosmos, Ziemia, agencja kosmiczna, teleskop hubble'a, Gemini North, zdjęcia, Jowisz, jupiter, fotografie, ujecia, niesamowite, swiatło widzialne, ultrafiolet, podczerwień, nauka, nauka, przestrzeń kosmiczna, rakieta kosmiczna, planeta, układ słoneczny, orbita, wenus, słońce

Nowe fotografie są jednak zupełnie inne niż dotychczasowe, wykonywane w widzialnym świetle dziennym i ukazujące beżową planetę. Wszystkie trzy zdjęcia bowiem, zostały zarejestrowane przy wykorzystaniu innych długości fal światła. Należący do NASA i ESA Teleskop Hubble’a wykonał dwa ujęcia: w świetle widzialnym i ultrafioletowym. Natomiast teleskop Gemini North, znajdujący się w obserwatorium Gemini, zarejestrował obraz w podczerwieni. Choć obrazy wykonano tego samego dnia, są one zupełnie inne, jednak wszystkie zdecydowanie piękne.

Wkrótce w kosmos zostanie wystrzelony także swoisty następca Hubble’a – teleskop kosmiczny Webb, który podczas ostatnich testów pokazał się w pełnej krasie.

Zobacz również:

  • Teleskop Webba wykonał zdjęcia Mgławicy Tarantula