Joybook R53 od BenQ

Firma BenQ zaprezentowała nowy model swojego notebooka przeznaczony dla klientów biznesowych. Joybook R53 wyposażony został w szybki procesor i duży, panoramiczny wyświetlacz.

Joybook R53

Joybook R53

R53 to nowy model firmy BenQ z serii Joybook. Wyposażony jest w procesor Pentium M750 pracujący z częstotliwością 1,86 Ghz, 512 MB pamięci RAM i 80 GB dysk twardy. Za wyświetlanie obrazu odpowiada zintegrowana karta graficzna na bazie chipsetu X600 firmy ATI z 64 MB pamięci RAM na pokładzie i wyświetlacz TFT 15,4", z czasem reakcji poniżej 16 ms. Dodatkowo, w każdym notebooku R53 montowana jest dwuwarstwowa nagrywarka DVD i karta sieciowa WLAN pracująca w standardach 802.11 a/b/g. Według danych producenta, laptop może pracować do 4 godzin na załączonej, litowo-jonowej baterii.

Laptop posiada zintegrowane porty USB i Firewire, wyjście na monitor, złącze S-Video oraz złącze kart typu PCMCIA II. Standardem jest też modem 56Kbps oraz port sieciowy RJ45. Nowy Joybook posiada czytnik kart MEMORY Stick, SD i MMC.

BenQ planuje wprowadzić nowego laptopa do sprzedaży na początku września. Jego cenę ustalono wstępnie na 1189 Euro za wersję z Windows XP Home, oraz 1229 Euro za wersję z systemem Windows XP Profesional.

Witryna producenta: BenQ


Zobacz również