Joybook R55 - nowy notebook BenQ

BenQ Joybook R55 to najnowsza propozycja BenQ w zakresie mobilnych komputerów. Wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intela i kartę graficzną Nvidii notebook jest już dostępny w sprzedaży detalicznej na terenie Polski.

W komputerze zastosowano CPU Intel Dual Core 1,66 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej oraz kartę graficzną NVidia GeForce Go 7400 ze 128 MB pamięci wideo. Notebook może też pochwalić się panoramiczną matrycą LCD o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i czasie reakcji 16 ms. Na dysku twardym komputera można przechować maksymalnie do 100 GB danych. Napęd optyczny to nagrywarka dwuwarstwowych nośników DVD DL.

BenQ Joybook R55

BenQ Joybook R55

Notebook zapewnia bezprzewodowa komunikację za pomocą protokołów Bluetooth oraz Wi-Fi 802.11a/b. Pozostałe złącza komunikacyjne to m.in. 4 porty USB, IEEE-1394, S-Video, modem, LAN, D-Sub, port cyfrowego dźwięku SPDiF, wejście słuchawkowe, wejście i wyjście liniowe. W modelu R55 znalazł się także czytnik kart pamięci 4-w-1 (kompatybilny z formatami SD, MMC, Memory Stick i Memory Stick Pro).

Komputer będzie sprzedawany z preinstalowanym systemem operacyjnym Linux oraz z oprogramowaniem QMedia, czyli pakietem aplikacji do obsługi multimediów (w tym nagrywania płyt CD/DVD). Cena komputera w podanej konfiguracji wynosi 4999 zł.

Więcej informacji: BenQ.