Joybook u101 - netbook od BenQ

BenQ wprowadza do sprzedaży model netbooka z 10,1-calowym panoramicznym ekranem, mogącym wyświetlać obraz o rozdzielczości 1024 x 576 piseli (proporcje obrazu 16:9). W pierwszej kolejności netbook pojawi się na Tajwanie.

Pozostałe parametry netbooka nie różnią się zbytnio od tych, które znajdziemy w innych dostępnych na rynku maszynach tego typu. Są to m.in.: procesor Atom N270 taktowany zegarem o częstotliwości 1,6 GHz, chipset Intel 945GSE, pamięć operacyjna o pojemności 1 gigabajta. Na dysku twardym zmieści się 80 lub 160 gigabajtów danych (dwie opcje HDD do wyboru). Jako opcję będzie można także zamówić dysk SSD o pojemności od 4 do 16 gigabajtów. Komputer posiadać będzie również trzy porty USB 2.0, obsługiwać technologię Bluetooth 2.0 EDR, a z Internetem będzie mógł się połączyć za pomocą Wi-Fi w standardzie b/g.

Joybook u101 - netbook od BenQ

BenQ Joybook U101 - pierwszy netbook z panoramicznym ekranem

W standardzie znajdziemy również czytnik kart 4 w 1 oraz kamerę internetową o rozdzielczości 1,3 megapiksela. Dostępny będzie model zarówno z preinstalowanym systemem Windows, jak i Linux. Waga notebooka wyniesie 1,1 kg, a energię do jego działania zapewni 4-komorowa bateria, która ma pozwolić na ponad 4 godziny ciągłej pracy. Dostępne kolory obudowy to biały, czarny, różowy i niebieski.

W przyszłości firma BenQ zamierza zaproponować netbooka wyposażone w 6-komorową baterię oraz w modem pozwalający na transmisję danych w technologii 3G.