Joystick replika drążka sterowego z samolotu A-10

Bardzo ciekawy sprzęt zaprezentowała firma Thrustmaster, która zajmuje się między innymi produkcją kontrolerów do gier. Jej nowość przygotowano z myślą o największych miłośników symulatorów lotu. Kontroler jest repliką drążka sterowego z samolotu bojowego A-10.

Nowy joystick od firmy Thrustmaster otrzymał taką samą nazwę jak amerykański samolot - HOTAS WARTHOG. Jest on jednocześnie dokładną repliką drążka sterowniczego, który montowany jest w "Dzikiej Świni" czyli samolocie A-10C. Urządzenie w większej części wykonano z metalu, a cały zestaw waży ponad siedem kilogramów. Składa się on z drążka, który możemy oczywiście przytwierdzić do biurka oraz podwójnej przepustnicy (może działać osobno lub jako jeden "ster ciągu"). Do tego dochodzi 55 przycisków i przełączników, które gracz może sam zaprogramować. Całość podświetlona jest pięcioma diodami LED, które mają się przydać wielbicielom awiacji w trakcie wykonywania misji bojowych w nocy. Producent twierdzi również, że wciskanie przycisków wymaga od gracza użycia dokładnie takiej samej siły co w prawdziwym samolocie.

Za przyjemność posiadania kontrolera trzeba zapłacić aż pięćset dolarów. Za taką kwotę można już polecieć prawdziwym samolotem - choć niestety nie pokierować - do Ameryki Północnej.

Zobacz również:

  • Jaki kontroler do telefonu i tabletu? Sprawdzamy najlepsze propozycje [RANKING 2022]

Pełną specyfikację HOTAS WARTHOG znaleźć można na oficjalnej stronie producenta.